Ploštice

Volajte kedykoľvek ✆ 0949 511 000, ✆ 0911 746 985

V prípade,  že ich máte doma volajte odborníkom

Na likvidáciu ploštíc je potrebné použiť profesionálne dezinsekčné látky a ich kombinácie. Ploštice po neodbornej likvidácií získavajú väčšiu odolnosť. Našu službu pre domácnosť, hotel alebo penzión si môžete objednať sami, ak sa problém týka už celej bytovky, obráťte sa na správcu alebo vlastníka budovy, ktorý nás môže kontaktovať. S likvidáciou ploštíc máme bohaté skúsenosti a vaša spokojnosť je našou prioritou. Pozrite si tiež 5 dôvodov, prečo je odborná dezinsekcia ploštíc dôležitá.

Výskyť, hniezdo a larvy ploštice posteľnej
Výskyť, hniezdo a larvy ploštice posteľnej
Profesionálna likvidácia ploštíc
Profesionálna likvidácia ploštíc

Ploštica posteľná

Ploštica posteľná je hrdzavočervený bezkrídly hmyz veľký 5 – 9 mm, obeť napáda hlavne v nočných hodinách, počas spánku hostiteľa, aby nebola rušená. Cez deň sa ukrýva v posteli, štrbinách nábytku a stien, za obrazmi, garnižami, tapetami a pod. Žije aj v hniezdach lastovičiek a vrabcov. Je odolná, znáša  teploty od –17°C do +49°C.

Ploštica posteľná na ľudskej koži
Štípance od ploštice
Štípance od ploštice

Ako zistím že ich mám doma?

Uštipnutie spôsobuje u väčšiny(nie vždy u všetkých) ľudí vznik spočiatku bolestivých, neskoršie svrbiacich mierne vyvýšených pupeňov, často nepravidelného obrysu, s priemerom 1 – 3 mm. Často tieto uhryznutia pripomínajú uštipnutia komárom. Pupene sa nachádzajú hlavne na obnažených miestach tela nepokrytých bielizňou, na rukách, nohách a hlave, často i na chodidlách. Silnejšie pobodanie u citlivejších ľudí sprevádza horúčka, opuchy a niekedy aj žihľavová vyrážka po celom tele.

Štípance od ploštice posteľnej
Štípance od ploštice posteľnej

Postup po uhryznutí

Poštípané miesta natierame alkoholom, mentolovým alebo eukalyptovým liehom, 10 % čpavkom alebo chladivou masťou. Na opuchy prikladáme obklady s octanom hlinitým.

Máte otázky? Kontaktuje nás