Zbavíme Vás neprijemných ploštíc. Kontaktujte nás na ✆ 0949 511 000 alebo [email protected] volajte NON-STOP
U blchy sa nejedná ani o štípance ako skôr o uhryznutie. Ich uhryznite sa veľmi podobá uštipnutiu komára alebo ploštice. Rozdiel medzi nimi je že komáre a ploštice vás štípu najmä v noci pričom blcha vás pohryzie aj cez deň. Uhryznutie od blchy cítime pretože na rozdiel od komára čí ploštice Vám do krvi nevypúšťa uskladňujúce látky. Po uhryznutý od blchy vidíte v strede červeného opuchnutého kopčeka malú bodky či dierku. Najčastejšie si blchu donesiete z miest so slabšou hygienou alebo Vám ich môžu doniesť vaši domáci miláčikovia. Pri týchto uhryznutiach je dôležité si ich neškrabať.
Vši
Bodnutie vši je nebezpečné pretože prenáša rôzne typy baktérií. Pri bodnutí sa dostávajú do tela a môže dôjsť k zápalu lymfatických uzlín alebo k infekcií. Bodnutie je svrbivé a je dôležité si postihnuté miesta neškrabať. Postup na liečbu je vždy uvedený na produktoch tomu špecializovaných a treba ich striktne dodržiavať. Je možný prenosu na iného jedinca a preto je dôležite ošetriť aj bielizeň, vankúše, čiapky a pokrývky hlavy. hrebene a podobné predmety.
Ploštice
Zbavíme Vás neprijemných ploštíc. Kontaktujte nás na ✆ 0949 511 000 alebo [email protected] volajte NON-STOP
Ploštica posteľná je hrdzavočervený bezkrídly hmyz veľký 1 – 9 mm, obeť napáda hlavne v nočných hodinách, počas spánku hostiteľa, aby nebola rušená. Cez deň sa ukrýva v posteli, v štrbinách nábytku a stien, za obrazmi, garnižami, tapetami a pod. Žije aj v hniezdach lastovičiek a vrabcov. Je odolná, vydrží aj teploty od –17°C do +49°C. V domoch sa ploštice rozliezajú cez okná po vonkajších stenách budov, po celý rok putujú cez vonkajšie chodby, šachty inžinierskych sietí, štrbiny okolo potrubia ústredného kúrenia a pod.
Uštipnutie spôsobuje u väčšiny(nie vždy u všetkých) ľudí vznik spočiatku bolestivých, neskoršie svrbiacich mierne vyvýšených pupeňov, často nepravidelného obrysu, s priemerom 1 – 3 mm. Často tieto uhryznutia pripomínajú uštipnutia komárom. Pupene sa nachádzajú hlavne na obnažených miestach tela nepokrytých bielizňou, na rukách, nohách a hlave, často i na chodidlách. Silnejšie pobodanie u citlivých ľudí sprevádza horúčka, opuchy a niekedy aj žihľavová vyrážka po celom tele.
Poštípané miesta musíte vydezinfikovať antibakteriálnym mydlom, betadinom alebo alkoholom. Niektorí ľudia sú viac citlivý na uštipnutie plošticou, preto ich postihnuté miesta môžu viac svrbieť a opuchnúť. Pokiaľ je opuch väčší je vhodné naň použiť obklad s octanom hlinitým (octanová masť). Pokiaľ štípance svrbia môžete aplikovať na postihnuté miesto fenistil gél, prípadne ovsený kúpeľ, ktorý ma na pokožku uskladňujúce účinky. Pozrite si tiež 5 dôvodov, prečo je odborná dezinsekcia ploštíc dôležitá.
Komáre
Štípance od komára sú bežní jav. Netreba si ich cez leto však zmýliť so štípancami od ploštice alebo blchy! Na štípance od komára postačí dať aloe vera gély, alebo alkoholové masti. Existujú aj prevencie, chemické postreky, proti komárom a inému lietajúcemu hmyzu. Pokiaľ by ste po uštipnutí komára trpeli bolesťami, závratmi alebo horúčkami treba vyhľadať odbornú pomoc, nakoľko komáre prenášajú rôzne choroby a onemocnenia.
Sršne
Pokiaľ by ste boli vystavený uštipnutiu sršňa treba vyhľadať lekársku pomoc. Dôležité je zachovať pokoj a kľud. Na uštipnuté miesto treba priložiť cibuľu alebo protialergickým gélom
Mravce
reakcie po uštipnutí mravcom zvyčajne miznú po 24 hodinách. Na postihnuté miesto, ak je to nutné stačí aplikovať chladiaci gél, prípadne ľad.
Hady
Po uhryznutí hadom zachovávame kľud, nechávame ranu voľne kráčať. NIKDY NEVYCUCAVCAME JED, ani ranu nevypaľujeme, nepotierame alkoholom či ladom. po uhryznutí je nutný čo najrýchlejší transport do nemocnice. Poranenú končatinu sa vždy snažíme dať pod úroveň srdca. Po uhryznutý ostávajú 3 až 10 dni dve malé červené bodky.
Zbavíme Vás neprijemných ploštíc. Kontaktujte nás na ✆ 0949 511 000 alebo [email protected] volajte NON-STOP